Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postavy

26. 8. 2008

MUDr. Dalibor Frynta (43 let):Jan Šťastný jako Mudr. Dalibor Frynta
(Jan Šťastný)
"Užívej života."
Primář. Léta dřel na klinice plastické chirurgie, až zatoužil po poctivé klasické chirurgii. Má za sebou mnoho lékařských úspěchů i dva manželské neúspěchy a už bere život s nadhledem. Vyhrál konkurz na primáře a jeho příjemný zjev, dobrá nálada, optimismus a obdiv k něžnému pohlaví ho předurčují, aby vždy držel oddělení nad vodou a nepřipustil, aby si někdo v jeho okolí zoufal... Brzy se však sám ocitne v úzkých.

MUDr. Pavla Barnová (35 let) Seriál Ordinace v růžové zahradě 2
(Barbora Munzarová)
,,Vím, jak láska bolí, ale proto nepřestanu milovat. "
Chirurg. V životě mnoho zkusila, ale je rozhodnutá se nevzdat. V medicíně ji nic nepřekvapí, zato v soukromí se bude divit, kam a s kým se její život ubírá dál. Férová, rázná i romantická a temperamentní žena, která uspěla v ryze mužském oboru. Doma má skvělého jedenáctiletého syna Marka, který trpí vážnou nemocí, a svéráznou tchyni Věru.

Natáčení znělky seriálu Odrinace v růžové zahradě 2MUDr. Vladimír Pusenský (45 let)
Milan Bahul
,,Bůh ví všechno. Ale o chirurgii vím víc."
Zástupce primáře. Je přesvědčen, že je nejlepší chirurg v Kamenici, a tak nikdy nespolkne, že mu usměvavý Frynta vyfouknul primariát a že mu na záda šlape Pavla Barnová, se kterou ho pojí tajemství z minulosti. Ironik, lehce arogantní a sebestředný, ale neobyčejně schopný lékař, bez nějž se oddělení neobejde, což on dobře ví. Miluje svoji ženu Olgu, trpí tím, že nemohou mít děti. Příliš pozdě zjišťuje, že může ztratit největší lásku svého života. Pokud ovšem Olga je skutečně jeho největší láskou...

MUDr. Tereza Valšíková (27 let)Seriál - Ordinace v růžové zahradě 2
(Monika Zoubková)
"Matka Tereza s nejkrásnějšíma očima..."
Chirurg. Benjamínek oddělení. Velmi citlivá až přecitlivělá, nejistá, s malou sebedůvěrou a rozhodností. Příběhy svých pacientů i kritiku ze strany kolegů si bere hodně k srdci. Dcera proslulého chirurga. Je dost složitá povaha. I když působí jemně až slabě, dovede zle seknout. Bojuje a nikdy se nevzdává. V lásce i v medicíně. I když složitě a přes mnoho peripetií, nakonec najde svoji cestu životem.

Ordinace 2- Martin PísaříkMUDr. Oskar Všetečka (28 let)
(Martin Písařík)
"Zahraj Jánoše!"
Chirurg. Bývalý dětský herec, i dnes v něm pacienti poznávají hrdinu oblíbené televizní trilogie Jánoše a chtějí, aby jim předehrál svá slavná čísla. Touží být skvělým chirurgem, ale zatím je pro oddělení spíš pohromou. Nikdy nevíte, kdy zas něco zvrtá. Ale, co zvorá, to okecá, takže paradoxně patří mezi pacienty k nejoblíbenějším lékařům.
Ledabylý fanfarón dokáže i z banality udělat PŘÍPAD. Má však i své světlé momenty a dokáže v pravou chvíli pomoci.

MUDr. Magda Tárová (30 let)Markéta Plánková coby MUDr. Magda Tárová v Ordinaci v růžové zahradě 2
(Markéta Plánková)
,,Sex appeal zmůže víc než skalpel."
Chirurg. Sestra Pavly Barnové. Mají mezi sebou dávný bolestný konflikt. Krásná žena, chladná a přísně se kontrolující. Ví dobře, co s muži dělají její půvaby, a neváhá jich používat. Chce být špičkovou lékařkou chirurgie a jednou i primářkou. Za svým cílem jde tvrdě, sbírá uznání, neváhá potopit i své nejbližší, když jí to prospěje. Vlaje za ní smečka mužů se zlomeným srdcem. Odmítá se vázat, a jakmile to vypadá na vztah, rozšlape partnerovi srdce, sebevědomí i jakýkoliv náznak citu k ní. Ale i ona možná dostane lekci.

Doc. MUDr. EDUARD VALŠÍK (65 let)Ordinace v růžové zahardě 2 - Eduard Valšík
(Petr Štěpánek)
,,Na doktory jsem pes, ale pro pacienta udělám cokoliv."
Chirurg. Otec Terezy Valšíkové. Kamenický rodák, který začínal v místní nemocnici. Stal se z něj evropsky proslulý chirurg. Vrací se do Kamenice z několikaletého pracovního pobytu v Lyonu v tu nejméně vhodnou dobu. Přísný, charismatický muž. Kapacita. Na všechny kolem má jen ty nejvyšší nároky. A nejpřísnější je na své nejbližší. Se všemi lékaři a sestrami zachází bez výjimky stejně - hrozně. Naproti tomu pacienti jsou jeho bozi a není nic, co by jim odepřel.

VERONIKA JIRKOVÁ (35 let)Seriál ordinace v růžové zahradě 2
(Adéla Gondíková)
,,Profesionalita je práce na plný úvazek."
Vrchní sestra. Oddělení vždycky vedla vzorně, domov má však vzhůru nohama. Manžel František odchází za mladší milenkou a krásná a temperamentní vrchní se musí postarat o dospívající děti i klidnit rozepře na oddělení. Její úsměv doktory odzbrojuje, ale sama ještě netuší, kdo odzbrojí ji.

ALENKA VEVERKOVÁ (20 let)
(Lenka Zahradnická)Lenka Zahradnická coby Alenka Veverková v seriálu Ordinace v růžové zahradě
"Víra léčí."
Sestra. Milé dítě, strašně se snaží a pomoc bližnímu je smyslem jejího života. Křehká, ale houževnatá. Každého opuštěného pacienta by si nejradši nastěhovala k sobě na ubytovnu. Neumí říkat ,,ne" a ostatní toho náležitě využívají. Je věřící katolička, ale zároveň moderní holka, která opatrně ochutnává sladké i hořké plody života.

MARTINA TVRDÍKOVÁ (28 let)
(Kristýna Nováková)Kristýna Nováková coby Martina Tvrdíková v seriálu Ordinace v růžové zahradě
"Intrika je taky lék."
Sestra. Možná by si všichni oddechli, kdyby jednoho dne prostě zmizela. Jízlivá intrikánka, která si usmyslela, že sbalí doktora. Když ji někdo naštve, nezapomíná a mstí se. Ačkoli nikdy nejde pro posměšek daleko. Je taková, protože uznává zákon přežití. Ale když je někdo slabší než ona, nezištně pomůže.

Ing. JAN HAKEN
(Martin Trnavský)Martin Trnavský coby Ing. Jan Haken v seriálu Ordinace v růžové zahradě
,,Žil jsem jen pro kariéru. Než jsem poznal JI."
Stavitel, majitel menší stavební firmy. Charismatický kariérista. Selfmademan. Už jednou zkrachoval a předsevzal si, že už se to nikdy nestane. Místní stavařský boss Jindřich Valšík nad ním ohrnuje nos, ale on mu ukáže, že je nebezpečným soupeřem. Má jedinou slabinu: když se jednou zamiluje, nedokáže zapomenout.

Další nové postavy Jitka Smutná coby Věra Barnová v Ordinaci v růžové zahradě 2

VĚRA BARNOVÁ
(Jitka Smutná)
Tchýně Pavly Barnové, bývalá kuchařka z hotýlku U dvou růží. Zná ten nejlepší recept na všechny trable a dokáže život osladit domácím kolácěm i milým slovem. Kdysi byla hrozně zamilovaná.

MAREK BARNA
(Martin Holec)
Jedenáctiletý syn Pavly Barnové. Trpí epilepsií, ale chtěl by být jako všichni kluci jeho věku: rozjívený a plný nápadů. Miluje mámu, babičku a zvířata. Občas mámu překvapí, s kým se tenhle kluk kamarádí.

LEOPOLD ŘEHÁČEK
(Jan Vlasák)
Bývalý vrchní U dvou růží. Šarmantní světák, který zcestoval svět, aby tu pravou lásku našel v rodné Kamenici. seriál Ordinace v růžové zahradě 2 - Anna Stropnická

ANIČKA FRYNTOVÁ
(Anna Stropnická)
Dcera Dalibora Frynty. Rozmazletá, seběvědomá, talentovaná baletka, která tátovi i jeho partnerce připraví nejednu těžkou chvilku.

MATYÁŠ FRYNTA
(Ladislav Hampl)
Syn Dalibora Frynty , řezník. Kam vejde, panuje dobrá nálada. Dělá si, co chce, i když tím tátu pěkně štve.

OLGA PUSENSKÁ
(Vendulka Křížová)Vendulka Křížová coby Olga Pusenská v seriálu Ordinace v růžové zahradě
Manželka Vladimíra Pusenského, učitelka na základní škole. Inteligentní, sebevědomá, jako jediná dokáže snášet a usměrňovat výlevy Vladimírovy ironie. Její manželství je jako horská dráha. Trpí vážnou chorobou, kvůli které nesmí riskovat těhotenství. Nikdy se s tím nesmíří a chce jít hlavou proti zdi. seriál Ordinace v růžové zahradě 2 - Jindřich Valšík

JINDŘICH VALŠÍK
(Vlastimil Zavřel)
Chladnokrevný stavařský boss, otcovsky milující svoji neteř Terezu, protože vlastní děti neměl. Myslí si, že je pánem každé situace. seriál Ordinace v růžové zahradě 2 - Cecílie Valšíková

CECÍLIE VALŠÍKOVÁ
(Zdena Herfortová)
Teta Terezy Valšíkové. Jen ona ví, že Jindřich nebyl vždycky tak bezcitný. A přála by si, aby se staré časy vrátily.

FRANTIŠEK JIRKA
(Jiří Ployhar)
Manžel Veroniky Jirkové. Sám odešel za milenkou, ale Veroniku jen tak nepustí. Jeho upřímost a naivita jsou neodolatelné a nesnesitelné zároveň.

ALŽBĚTKA a ROBERT JIRKOVI
Děti Veroniky Jirkové. Robert je puberťák a tátu nesnáší. Alžbětka si myslí, že táta je fajn a jeho milá se k němu hodí víc než máma.

Postavy, které do pokračování přecházejí

MUDr. Čestmír Mázl - Petr Rychlý (Ordinace)

MUDr. Čestmír Mázl
(Petr Rychlý)
Na Gitu nedokáže zapomenout. Ale život musí jít dál...

MUDr. Tomáš Hruška - Jiří Langmajer (Ordinace)MUDr. Tomáš Hruška
(Jiří Langmajer)
Stal se ředitelem kamenické chirurgie, získal zpět Lucii a čeká s ní dítě. Uvidí se, co z toho mu zůstane. Lucie Hrušková - Ivana Jirešová (Ordinace)

Lucie Hrušková
(Ivana Jirešová)
Pořád stejně živelná a zamilovaná. Ale bude mít spoustu problémů.

Sylva PetrováSeriál - Ordinace v růžové zahradě 2
(Veronika Nová)
Pokračuje v rodinné tradici: miluje primáře. Nebude to mít vůbec jednoduché a zjistí, že jenom láska nestačí, ale bez ní to už vůbec nejde. Ladislav Ondřej coby Jakub Mázl v seriálu Ordinace v růžové zahradě

Jakub Mázl
(Ladislav Ondřej)
Syn svého otce. Tváří se dospěle, protože chce být tátovi oporou, ale průšvihy ho neminou.

MUDr. Adam Suk - Josef Pejchal (Ordinace)MUDr. Adam Suk
(Josef Pejchal)
Vrátí se z Holandska bez Gábiny a bez vyhlídek. Zabydlí se na chirurgii a najde tam velkou lásku.

MUDr. Martina HermanováMUDr. Martina HERMANOVÁ - Anna Polívková (Ordinace)
(Anna Polívková)
Bydlí s Oskarem a Adamem v společném podnájmu a umí je pořádně srovnat do latě. Jenže ty city...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář